INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Zažít RAIL tour
Pro všechny
17.9.2015 09:03Lenka Hodrova

Zažít RAIL tour

Že Rail tour je pětidenní závod, kdy týmy dobývají stanovené checkpointy po ČR a pohybují se pouze vlakem a pěšky, to už skoro každý ví. Ale jaké je si to vyzkoušet na vlastní kůži?

Tolik adrenalinu za tak krátkou dobu jen tak někde neprožijete. Jestli vyjdou spoje, co mají v plánu ostatní týmy, zda je dostatek času do odjezdu vlaku, to vše vás nenechá chladnými. Je to jako na horské dráze. Chvíli naprostá euforie z očekávaného vítězství, hned na to smutek z případného neúspěchu. Slzy vyčerpání i radosti z výhry.

Rail tour je pro mě už téměř srdcová záležitost a do jisté míry i závislost. To prostě nejde nejít. I když letos to tak s naším týmem skoro dopadlo. Finální rozhodnutí jít a počet členů v týmu se poskládal až pár minut po startu. Nakonec jsme ale zjistili, jak dobré rozhodnutí to bylo. Já si tento ročník naprosto užila a jsem moc ráda, že jsem mohla být součástí zeleného týmu.

railtour7 railtour4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Byla jsem s lidmi, které mám opravdu ráda a nuda s nimi rozhodně nebyla. Veselo jsme měli hodně často. Mám plno vzpomínek, při kterých mi nejde se nesmát, kdykoli si na ně vzpomenu.

Ač je to asi paradox, tak jsem si velmi odpočala od běžných starostí a vyčistila si hlavu. Pokud jste alespoň trochu soutěživý člověk, tak všechny problémy jdou stranou. Během závodu přemýšlíte pouze nad strategií: jak dlouho pojedete vlakem na další checkpoint, kolik má kilometrů, jestli je na něj dostatek času a jaké to bude převýšení.

Navštívili jsme spoustu zajímavých checkpointů, až mě někdy překvapovalo, jak krásná místa v ČR jsou.  Některá mě okouzlila natolik, že se na ně chci určitě vrátit.

Velmi nás podporovali přátelé. Vryly se mi hluboko do paměti okamžiky, jak se k nám někteří na kousek cesty připojili, připravili nám jídlo, posílali „fanouškovské sms“.

railtour5 railtour6

Dobře našlápnuto jsme měli od prvního dne. Brzy jsme získali tu nejvyšší příčku a celý závod jsme si ji nenechali vzít. Byli jsme rozhodnuti nepolevit do konce závodu a neztratit odvahu bojovat s ostatními týmy o každý checkpoint. A hlavně: měli jsme promyšlenou strategii, za kterou patří díky našim výborným navigátorům.

Je vůbec něco co jsme podcenili? Leda maličkosti, jako to, že jsme neměli pláštěnky, protože přeci nebude pršet (a taky že nepršelo :) ), náhradní baterky do čelovky by se při nočním bloudění lesem taky možná hodily. A sportovní obuv je poměrně nezbytná, jenže když k ní nemáte tkaničky…tak nezbývá než konstatovat: „A jejda.“

Do cíle jsme ale došli s pokorou, v napětí a lehkém rozladění, jak to nakonec skončí. Ač jsme očekávali úplně jiný výsledek, první místo bylo naše. A už bylo zase dobře :).

Závěrem patří poděkování organizátorům (hlavně naší skvělé zapisovatelce) a fanouškům. A obdiv všem účastníkům, za jejich skvělé výkony.

Těším se na další ročník.

Lenka Hodrová

Celkové umístění:

1. ZELENÍ - 135 b
2. ČERVENÍ - 130 b
3. MODŘÍ - 125 b
4. RŮŽOVÍ - 119 b
5. ŽLUTÍ - 97 b
6. LIMETKOVÍ - 79 b
7. FIALOVÍ – 70 b
-----------------------
8. HNĚDÍ - 71 b

Statistika zeleného týmu:

počet dobytých checkpointů ... 25
počet použitých vlaků ... 56 
počet použitých tramvají ... 3
počet použitých meter ... 5
čas trvání závodu ... 103 hodin (4 dny a 7 hodin)
čas strávený ve vlaku ... 50 hodin
čas strávený na cestách ... 37 hodin
najeto vlaky ... 1.927 km
nachozeno pěšky ... 135,6 km
naspáno ... 12 hodin

Plánované akce

  • V příštích 14 dnech se nic nekoná
Zobrazit kalendář
Vedúci projektu Marek Majtán +421 948 322 663

Nájdete nás na Facebooku

Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.1015 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál