INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
INRI Bible Skutky apoštolů - První víkend
Pro všechny
10.12.2018 12:54Lenka Michálková

INRI Bible Skutky apoštolů - První víkend

Počas prvého víkendu INRI Bible 2. - 4.11.2018 sme sa nechali vtiahnuť do prvých kapitol knihy Skutky apoštolov. Sledovali sme ako vznikala prvá cirkev, kto ju tvoril, ako sa jej členovia správali k sebe navzájom a k ľuďom mimo ich spoločenstvo, ako boli zorganizovaní, ako sa rozhodovali, aké problémy riešili ... a nevyhli sme sa ani porovnávaniu prvej cirkvi s tou dnešnou. Pôsobí aj medzi nami Duch Svätý? Ako sa jeho pôsobenie prejavuje? Je Ježišovo zmŕtvychvstanie základom našej viery? Veríme ešte v skorý druhý príchod Ježiša? Čo ohrozuje dnešnú cirkev? Sme spoločenstvom, ktoré sa spolu stretáva, modlí sa a pomáha si? Počúvame viac Boha ako ľudí? Za čo sa dnes potrebujeme modliť? Ako sa pozeráme na zázraky uzdravenia? ... Tieto a mnohé ďalšie otázky sa nám počas víkendu vynárali v mysli. Mali sme možnosť sa o nich rozprávať v skupinkách a niektoré z nich aj položiť rečníkom, ktorý nás danými kapitolami previedli. Tento víkend to bol Martin Turčan, Marek Harastej, Oldřich Svoboda a Jozef Kučera.

Celý víkend sa, už tradične, uskutočnil na farme manželov Cichých ve Svatobořicích. Zišlo sa nás tam okolo 60 a okrem chvíľ, ktoré sme strávili samotným štúdiom knihy Skutky apoštolov sme mali dosť času aj jeden na druhého. Tento čas sme trávili rozhovormi, prechádzkou, deskovkami alebo pozeraním filmu. V sobotu večer sme sa inovatívnym spôsobom vžili do príbehu prvých kresťanov počas večernej hry, keď sme mali príležitosť zistiť, aké to je byť prenasledovaný alebo niekoho prenasledovať. O to, aby všetko fungovalo sa tento krát starala mládež z Olomouca. Sme im vďačný za piesne, zamyslenia a tiež za prípravu jedla, jeho vydávanie a následné upratovanie.

... a aby sme zistili ako pokračoval príbeh prvých kresťanov a aj príbeh každého z nás, tak sa stretneme aj na ďalšej víkendovke. :-)

 

Lenka Lindtnerová

Vedúci projektu Marek Majtán +421 948 322 663

Nájdete nás na Facebooku

Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.1549 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál