INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Společná dubnová pomoc
Pro všechny
8.6.2017 07:31Jana Pletková

Společná dubnová pomoc

 Hradec Králové

Pojďme potěšit seniory, tak zněl náš den pomoci, kdy jsme šli pomáhat potřebným. Společně s mládeží jsme natrénovali pár známých lidových písniček a vydali se do domova pro seniory. Už když jsme přijeli, mile a vřele nás všichni mezi sebou přivítali. Na úvod se řeklo pár slov, proč jsme přijeli a co nás k tomu vedlo. A jak se začaly hrát známé melodie a zpívat slova, tak se všichni připojili a zpívali jsme společně. Čas velice rychle utekl a my jsme pomalu zpívali poslední písničku. Při loučení, si někteří na příště poprosili o písničku na přání a krátce jsme si ještě popovídali. Odcházeli jsme s tím, že jsme byly všichni šťastní a především s tím, že do domova pro seniory určitě ještě někdy přijedeme zazpívat.

 hradec a pardubice

 

Pardubice

Rozhodliy jsme se, že uskutečníme den deskových her pro místní seniory. Výběr her byl vskutku pestrý, přeci jen sto lidí, sto chutí :) Zpočátku jsme měly trochu obavy, jestli si starší občané vůbec chtějí hrát a bavit se. Přeci jen, to jsou vážení občané v úctyhodných letech a ne žádné děti. 

Naše obavy se rozplynuly ihned, jakmile jsme  začaly vysvětlovat principy jednotlivých her. Zájem o hry byl velký nejen u seniorů, ale i u přítomného zdravotního personálu. Vytvořily se skupinky hrající karty, domino, jiné zase stavěly dřevěnou věž či hádaly otázky týkající se říše zvířat. Kupodivu byl největší zájem o hry ze současnosti a mnohdy jsme nad rychlostí postřehu a přesnosti seniorů opravdu žasly. 

A co říci závěrem? Lidé se rádi baví a hrají si.  Je jedno, jestli je vám pět nebo třeba osmdesát let.  Všední starosti a strasti odplují pryč a vy se jen smějete, fandíte a bavíte se s ostatními. 

 pardubice

 

Brno

Poslední dubnovou neděli jsme uklízeli známý brněnský park Lužánky, který se nachází nedaleko našeho sboru. Počasí bylo dobré, sluníčko svítilo, ptáčci zpívali... Vrhli jsme se tedy na papírky, nedopalky, plechovky a všelico jiného a alespoň trošku tím dopomohli tomuto příjemnému veřejnému prostranství být ještě o něco příjemnějším. :-)

brno

 

Ostrava

Ostrava se do dubnové akce „Společně pomáháme“ zapojila dvěma aktivitami. Nejprve jsme v úterý 11. 4. uspořádali studentskou bohoslužbu na téma „Boží resuscitace aneb Když všechno selže“ a potom jsme o 14 dní později šli společně darovat krev.


Řečník bohoslužby, Michal Ševčík, začal zamyšlení vysvětlením stavu fyzického selhání, kde rozlišujeme dvě stádia: kompenzované, které tělo ještě dokáže samo zvládat, a stádium dekompenzované, kde je nutný zásah zvenku, jinak záchrana není možná. Každý z nás potřebuje takový Boží zásah. Potřebujeme, aby nás Bůh „zresuscitoval“ a dal nám nový život, který bude zaměřený především na Něho. Michal téma obohatil vlastními zkušenostmi, a tak jsme byli vyzváni podívat se každý do svého života a přehodnotit svoje zaměření.
darování krve

Na darování krve jsme se tentokrát sešli ve čtyřech (další kamarádi a známí chodí individuálně). Nikdo z nás nebyl poprvé, a tak už jsme věděli, co nás čeká. Po asi hodině a půl, což je běžná celková doba odběru, jsme odcházeli s pocitem, že jsme pomohli lidem, kteří to potřebují. A protože se nás sešla dobrá parta dárců, prožili jsme veselé chvíle se sestřičkami, ostatním personálem i mezi sebou :-)

 

Olomouc

Byli jsme dvakrát v domově důchodců si povídat s lidmi... 128578

Jela vždycky tak dvě auta lidí...bylo to fajn 128578

olomouc

Fotogalerie

Vedúci projektu Marek Majtán +421 948 322 663

Nájdete nás na Facebooku

Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.1834 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál