INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Týden duchovní obnovy
Pro všechny
3.10.2016 05:15Jana Pletková

Týden duchovní obnovy

V týdnu 28. 8. - 4. 9. 2016 jsme měli příležitost prožít v řadě již šestý Týden duchovní obnovy, jako vždy na chatě Karolína v Krkonoších, obklopeni krásnou přírodou. Ústředním podmětem k přemýšlení byla letos Ježíšova blahoslavenství a u společných zamyšlení nás vedli studentští kazatelé Dan Kašlík, Tom Harastej, Pepa Dvořák a Martin Turčan. A protože TDO je hlavně o osobní meditaci a modlitbě, což je nevyjádřitelné, já se pokusím tuto akci popsat z té „hmatatelné“ stránky. Mrkající

SPORT

Ačkoliv byla tato akce letos na členy bohatší spíš kvalitativně, než kvantitativně, sešel se nám dostatečný počet mužů, abychom složili dva fotbalové týmy. Protože sportem ku zdraví a ve zdravém těle zdravý duch, byla naše klání nezbytnou součástí týdne. I přes vysokou kvalitu si hra udržela přátelského ducha a obešla se bez zranění. Fanynky se z nějakého důvodu neobjevily.

RENEK

Většina to ví a ti co ne o hodně přicházejí. Renek je náš kuchař na akcích. Daly by se na něj pět ódy na celou stránku, ale musím tomuto článku udržet rozumnou délku, jinak by ho nikdo nečetl. Řeknu to tedy ve zkratce. Tento usměvavý, ochotný chlapík předváděl to, co vždy, tedy, že si u každého jídla všichni spokojeně vrněli. A já mu za jeho výkon jménem všech účastníků znovu děkuji.

ZMRZLINA

Pro čtvrteční odpoledne jsme si zvolili výlet do Náchoda na místní zámek. To je ale nuda, a tak jsme se rozhodli si ho zpestřit Zmrzlinovou výzvou, tedy kdykoliv uvidíme stánek se zmrzlinou, musíme si všichni jednu koupit. A tak se i stalo. S počátečním nadšením a konečnou nechutí jsme nakonec ochutnali pět zmrzlin. Konečné hodnocení vypadá asi takto: dvě dobrý, dvě hnusný a jedna dokonce hnusná s překvapením, v podobě včelí ozdoby a vlasu. Ale mělo to i svoji světlou stránku, po tomto výletě někteří začali chodit běhat. No členy klubu zdraví z nás asi nevychovají. 

SLEČNA KAŠLÍKOVÁ

Jestli někoho z účastníků nelze nezmínit tak je to právě ona, nejmladší, nejroztomilejší účastnice TDO v dějinách. Představuji vám Rebeccu Kašlíkovou. Tato slečna si zvládala pouze žvatláním slov „danke“ a „bitte“ držet celý týden pozornost všech tak, že by se od ní i její táta mohl učit. 

SOBOTA

Ačkoliv den odpočinku, tak pro nás na TDO i den nejvíce naplněný zážitky. V poledne nás dojela navštívit vzácná návštěva z Trutnova, Klára Černá. Po výborném obědě jsme měli příležitost s Kamčou Dolinskou oslavit její devatenácté narozeniny. Dostala výborný dort, krásná přání a k naplnění její radosti byla i vykoupána v bazénu, v čemž se k ní nakonec mnozí ochotně a mnozí velmi nedobrovolně přidali. A nakonec jsme se u toho i skvěle pobavili. Poté co jsme se vyždímali a uklidnili, jsme společně prožili uvažování nad písmem a památku Večeře Páně. Slunko zapadlo a co se zbytkem poslední noci na Karolíně? Naskákat do aut a navštívit Klárčin nový byt? Jop. Původní vize byla být non-stop vzhůru, nicméně i ti nejnamotivovanější vydrželi jen do 3 do rána… Ale to už je Neděle Usmívající se

Tak takový byl letošní Týden duchovní obnovy. Myslím, že všichni odjeli duchovně naplněni a připraveni plnit své povinnosti celý následující školní rok. Dále spousta zážitků a nová přátelství. No, pokud tě to oslovilo, příští rok máš šanci něco podobného prožít i ty.

 

Ondřej Mičánek

Vedúci projektu Marek Majtán +421 948 322 663

Nájdete nás na Facebooku

Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.1714 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál