INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
INRIroad Hradec Králové
Pro všechny, Hradec Králové
11.12.2015 12:27Jana Polehna

INRIroad Hradec Králové

INRI road Hradec Králové - byli jsme, jsme a budeme

 

   Psal se rok 2011, když jsem nastoupila na vysokou školu do Hradce Králové. Jelikož jsem začala bydlet ve sborové budově, často jsme se s místním kazatelem Petrem Stašem střetávali na schodech a prohodili pár slov. Netrvalo to dlouho, než zjistil, že jsem dělala vedoucí mládeže ve svém sboru. Prohlásil: „To je bezva. Máme novou vedoucí mládeže.“ Měla jsem obavy, ale nakonec se ukázalo, že pod mým velením mládež funguje.

                           INRIroad Hradec KralovéINRIroad Hradec Kralové

   Začali jsme organizovat aktivity, abychom se scházeli s lidmi, kteří také znají Boha, a zároveň vytvářet prostor, kam můžeme pozvat své kamarády. Začali jsme se pravidelně scházet, abychom se sdíleli a zamýšleli nad Božím slovem. Zrodilo se i Poslechni si (přirovnala bych to ke studentské bohoslužbě), které umožňuje návštěvníkům poznat Boha přístupnějším způsobem než na sobotní bohoslužbě. Společná setkávání jsme rozšířili i o další aktivity (volejbal, bowling, atd...).

          INRIroad Hradec KralovéINRIroad Hradec Kralové

   Jednou se mě Petr zeptal, zda bych v Hradci nechtěla rozběhnout INRI road (http://inriroad.org/). Moje prvotní reakce byla, že na další organizování čehokoliv nemám čas, protože jsem v Hradci hlavně kvůli studiu, a pustit se do dalších aktivit by bylo nezodpovědné. Ještě ten rok bylo na Karolíně setkání vedoucích INRI road, na které jsem byla vyslána. Na setkání jsem poslouchala příběhy z jednotlivých měst; co dělají za akce a jak jim to funguje. Poté jsem byla vyzvána, abych řekla něco o Hradci a tak jsem povídala, co se děje v hradecké mládeži; kdo se tam schází a co děláme. Po mém informačním okénku zaznělo: „Vy jste vlastně INRI road, jen se tak nenazýváte!" a tak se naše mládež stala součástí studentské křesťanské organizace INRI road. Tato spolupráce nám pomáhá lépe představit Boha našim kamarádům, kteří v Boha nevěří nebo s ním ještě nenavázali osobní vztah.

   Naším cílem je vytvářet příjemné prostředí pro naše věřící i nevěřící kamarády. Prostředí, kde bude možnost duchovně poporůst nebo poznat Boha.

   Pokud jsi v Hradci a chtěl bys chodit mezi nás, napiš mi na eva.skulkova@inriroad.org

 

Eva Škulková

vedoucí INRI road HK

Plánované akce

  • V příštích 14 dnech se nic nekoná
Zobrazit kalendář
Vedúci projektu Marek Majtán +421 948 322 663

Nájdete nás na Facebooku

Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.0953 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál