INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Zimní semestr v Olomouci
Pro všechny
24.11.2015 10:21Lenka Hodrova

Zimní semestr v Olomouci

Jak je známo, křesťanská organizace INRIroad se věnuje především studentům vysokých škol v místech, kde tito mladí lidé tráví nejvíce svého času – ve velkých „studentských“ městech. S INRIroad Olomouc jsem se setkal díky kazatelské nástupní praxi na sborech v Olomouci a Prostějově a právě zapojení se i v této oblasti je součástí mé práce.

Mou zkušenost s INRIroad Olomouc hodnotím velice pozitivně. Už samotná myšlenka celého projektu mě velmi oslovila a povzbudila. Rychle jsem se zapojil mezi další mladé lidi studující zde v Olomouci. Jedná se především o adventisty, nebo ty, kteří z adventistického prostředí přicházejí a znají je. Není však nic neobvyklého, že mezi nás přicházejí mladí křesťané i z jiných denominací a vyznání, kteří také hledají společenství mladých křesťanů, nebo jsou jen zvědaví, jaké to u nás je.

Místem setkávání je klubovna INRIroad na Dolním náměstí v Olomouci. Moc si vážím toho, že máme k dispozici prostory v centru města, kde se můžeme scházet, sdílet, studovat Bibli, společně se modlit…

Byť je možné se v klubovně s lidmi setkávat neformálně, „jen tak,“ jsou v průběhu týdne naplánovány také konkrétní tematická setkání. Takto si přijdou na své milovníci zpěvu, diskuzí na různá témata, studia Bible nebo ti, kteří si rádi odpočinou u dobrého filmu. Každý týden jdeme též do tělocvičny, abychom si při florbalu trochu provětrali naše studentské hlavy.

Jako INRIroad pořádáme jednou měsíčně studentské bohoslužby, které se konají v místním sboru. Mám radost, že mladí lidé mají zájem i o taková setkání při uctívání Pána Boha slovem a písní. Často se stává, že na bohoslužbu přijdou úplně noví lidé, nebo ti, kteří si jinak stěží nacházejí čas na ostatní aktivity. Po programu následuje občerstvení, což je vítaný prostor pro seznámení se s lidmi a příjemné rozhovory s přáteli.

Musím říct, že práce v INRIroad mě velice naplňuje. Dobíjí mě energií, když se můžu několikrát za týden setkávat s mladými lidmi a společně hledáme a poznáváme našeho Boha.

Daniel Huvar

Plánované akce

  • V příštích 14 dnech se nic nekoná
Zobrazit kalendář
Vedúci projektu Marek Majtán +421 948 322 663

Nájdete nás na Facebooku

Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.1063 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál