INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Začiatok nového semestra
Bratislava
9.11.2015 14:27Jakub Januška

Začiatok nového semestra

Druhý utorok v októbri bol venovaný študentskej bohoslužbe. Stretli sme sa v priestoroch čajovne komunitného centra UNIK, aby sme zahájili sériu študentských bohoslužieb naplánovaných na tento semester. Nechýbalipiesne, čítanie Biblie, osobná skúsenosť a úvaha. Martin Turčan sa s nami zamýšľal nad fenoménom rozhodovania sa. Hovoril o tom, ako niekedy chceme a inokedy naopak nechceme byť tými, ktorí majú v rukách rozhodnutie o smere udalostí, ktoré v našom živote práve prebiehajú. Hovoril o ľudskej zodpovednosti, o potrebe rastu a tiež o Božej milosti, ktorá neraz hojí naše chybné rozhodnutia.

Tri študentské bohoslužby naplánované na tento zimný semester sú priestorom pre zbieranie otázok týkajúcich sa života viery, na ktoré by mladí ľudia radi dostali odpoveď v januári v rámci naplánovaného večera otázok a odpovedí. Na prvej študentskej bohoslužbe sa nám podarilo vyzbierať nemálo podstatných otázok a veríme, že tento trend bude pokračovať aj na našich ďalších stretnutiach.

Posledné štvrtky v mesiaci budú tento akademický rok venované INRI road prednáškam, ktoré predstavujú nový prvok v programe našich aktivít. Budú to prednášky odborno-popularizačného charakteru, ktoré sa budú týkať rôznych oblastí poznania a života (ako je napr. teológia, právo, pedagogika a psychológia, medicína a pod.). Účelom projektu je vytvoriť platformu na duševné aj duchovné obohatenie poslucháčov, medzi ktorými nemusia byť len mladí. Rovnako ako prvú študentskú bohoslužbu aj prvú prednášku mal vedúci INRI road BA, Martin Turčan. Ako právnik s teologickým vzdelaním hovoril na tému „Desatoro z pohľadu teológie a práva“. Sme radi, že poslucháči na prednášku reagovali pozitívne a veríme, že sa nám podarilo začať sériu, ktorá bude osožná domácim cirkvi ako aj náhodným návštevníkom čajovne.

V novembri nám bude prednášať Juraj Turóci, absolvent sociálnej pedagogiky a sociálnej práce, ktorý je v našich kruhoch známy najmä ako vedúci projektu Youth for Jesus. Ako človek pracujúci s ľuďmi sa chce venovať téme „Ako mať rád samého seba“. Tešíme sa, že si budeme môcť opäť vypočuť zaujímavé a podnetné informácie a myšlienky a že na danú tému budeme môcť spolu tiež diskutovať, keďže dôležitou súčasťou INRI road prednášok je aj diskusia.

Plánované akce

  • V příštích 14 dnech se nic nekoná
Zobrazit kalendář
Vedúci projektu Marek Majtán +421 948 322 663

Nájdete nás na Facebooku

Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.1229 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál