INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Jak jsme ho prožili?
Pro všechny
25.9.2015 14:56Jana Pletkova

Jak jsme ho prožili?

Ve dnech 30.8. – 6.9. jsme měli možnost se zúčastnit akce s názvem: „Týden duchovní obnovy”, která probíhala na chatě Karolína a to již popáté. Mnozí z vás moc dobře ví, o čem tato akce je. Pro ty, kteří ale ještě neměli možnost se jí zúčastnit nebo o ní dokonce nic neví, bych jen doplnil, že smyslem tohoto týdne je prohloubení našeho osobního vztahu s Bohem a to tím způsobem, že je každý den vymezený čas pro osobní meditaci. Čas daný na tuto meditaci trval vždy 4 hodiny, v průběhu kterých jsme mohli přemýšlet jak nad daným tématem toho určitého dne, tak nad různými otázkami, které máme vůči našemu Bohu anebo jen tak k modlitbě, čtení Bible a rozjímání.

Tento týden si pro nás řečníci (Marek Harastej, Daniel Huvar, Tomáš Harastej a Daniel Kašlík) připravili několik témat/příběhů: Po: Abraham a obětování Izáka. Út: David pronásledován Saulem. St: Mojžíš a jeho setkání s Bohem. Čt a Pá: Elijáš na hoře Karmel. So: Ježíš a pokoušení ďáblem. Všechny tyto příběhy a otázky z nich vzniklé nám byly průvodcem při každodenním rozjímání a k tomu byl každý večer ještě doplněn o přemýšlení nad modlitbou: „Otče náš”. Podpora pro naši duchovní obnovu byla tedy opravdu bohatá.

To ale nebylo vše, o co se organizátoři v rámci Týdne duchovní obnovy postarali. Jako lidé potřebujeme i tělesnou obnovu a o tu se nám starali sourozenci René a Irenka Palmeovi, podpořeni v druhé polovině týdne o velice nadaného, nebál bych se říct… až šikovného kolegu Jiřího Gale. Už od začátku týdne bylo na těchto dvou kuchařích sourozencích vidět něco zvláštního – něco, co nám sice připadalo povědomé, ale přitom jsme to nebyli schopni pojmenovat. Postupem času nám ale začaly souvislosti docházet – tito lidé nám nepřijeli „jen” vařit, oni přijeli rozšířit význam Týdne duchovní obnovy o Týden tělesné obnovy v podobě, nebál bych se říct, gastronomického zážitku.

Každý ví, že pro duševní rovnováhu je potřeba i pohyb a pro ten bylo dostatek času každý den a to buď v podobě sportů nebo výletů. Jeden den v týdnu jsme dokonce měli možnost zažít i atmosféru nejvyšších soutěží, jako je všem známá Evropská liga nebo Liga Mistrů za doprovodu známých komentátorů Tomáše H.osáka (někdy také přezdívaného Harastej), jeho kolegy Michala S.usíka (zvaného Sirka) a rozhodčího Toma Meiring.ollina (jinak také Tom). A tak nám toto vše bylo dáno jako malý bonus nebo podpora na jednom z úseků naší cesty s Bohem.

Každý z nás si prožil své a to si odnáší – někoho Bůh povzbudil a potěšil, někoho zastavil a napomenul, jiný ví, že to nebyl on, kdo jednal. A tak jsem přesvědčený, že celý tento týden byl pro nás větším či menším mezníkem v životě s naším Bohem.

Jakub Machoň

Plánované akce

  • V příštích 14 dnech se nic nekoná
Zobrazit kalendář
Vedúci projektu Marek Majtán +421 948 322 663

Nájdete nás na Facebooku

Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.0975 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál