INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Adrenalinový dojezd alias RAIL free WAY
Pro všechny
21.9.2015 19:13Lenka Hodrova

Adrenalinový dojezd alias RAIL free WAY

            Začátek srpna se INRI road nesl v duchu závodu RAIL tour. 30 mladých lidí soutěžilo mezi sebou, bojovalo o každý bod s neskutečnou vervou a přitom balancovali na hranici svých fyzických i psychických možností. Jezdíte, chodíte a máte pocit, že tohle utrpení snad nikdy neskončí. A pak jste najednou v cíli. Veškerý adrenalin zmizí jak lusknutím prstu a vám je najednou líto, že svému tělu nemůžete dávat sodu dál. Co teď? Byla by přeci škoda nevyužít nově nabyté kondice a možnosti další týden jezdit libovolně na již zakoupenou jízdenku.

            Po dojezdovém víkendu na faře v Dubu nad Moravou, kde se většina účastníků RAIL tour alespoň trochu zregenerovala, přišel přední náčelník nové výpravy – neúnavný Honza Havelka s plánem, kam se bude vyrážet. Plán to byl sice volnější, přesto nepočítal s žádnými ořezávátky.

               Prvního dne výpravy se účastní pouze tři silní muži a jedna, ještě silnější slečna. Vyrazili na samý sever Moravy, kde je ihned ze startu překvapil silný déšť. Toho se však nikterak nezalekli a vyšplhali se až k vodní nádrži Dlouhé stráně (upozorňuji, že tato vodní nádrž je ve výšce 1350 m. n. m., takže opravdu vyšplhali). Během noci se tato skupina neohrožených přesunula ke Krnovu, kde cca o půl 2 ráno dobyla rozhlednu Cvilín. Pak už je čekal dlouhý přesun do středních Čech, kam mimo jiné mělo namířeno dalších 5 členů RAIL free WAY-výpravy.

railtour2   railtour4

             Konečně se na Hlavním nádraží v Praze potkáváme – vrchní zapisovatelka závodu Lenočka, zástupci červeného, žlutého, limetkového a fialového týmu a POZOR – modrý tým v kompletní sestavě. Společně míříme do Berouna (o požáru na trati si radši nechte povyprávět osobně), odkud se krásnou NPR Karlštejn šineme až na vrchol dalšího checkpointu - Svatojánské skály. Zde si užíváme nejenom dechberoucího výhledu, ale především děsně dobrého medovníku, kterým jsme oslavili (nemůžu psát kolikáté) narozeniny našeho náčelníka. Následně se přes kopečky i nížiny, vyschlé vodopády i koryta přesouváme až k lomu Malá Amerika. Jakmile se naše těla ponořila pod hladinu, všem bezesporu projela hlavou myšlenka, jak je nám líto, že zrovna tenhle checkpoint nebyl vylosován do samotného závodu. U lomu se s námi loučí dva účastníci a naše společenstvo devíti se rozpadá. Nostalgickou náladu však brzy zahání skvělá večeře na Karlštejně a především šarmantní číšník, kterého evidentně mrzelo, že svoji práci nemůže odložit a vyrazit s námi. Koupel a jídlo završuje třetí důležitá aktivita, která nám většinou na RAIL tour chybí, a to slastný spánek.

railtour3   inriroad1

              Třetí den opouštíme Karlštejn a se ztrátou dalších dvou členů dojíždíme až do Bílé Třemešné, odkud se v neúprosných 40 stupních mezi poli snažíme najít přehradu s pohádkovým názvem Les království. Přehrada byla opravdu kouzelná, přesto se rozhodneme pokračovat v chladnější variantě. Míříme tedy (logicky) na severozápad, na poslední checkpoint tohoto třídenního putování – do Bozkovských dolomitových jeskyní. Přestože jsme se většina těšili na prohlídku, dalšího komfortu, kterého si na RAIL tour nemůžeme dopřávat, nebylo nám z kapacitních důvodů vyhověno.

                  A jelikož vedra, vos i únavy přibývalo, pomalu jsme se loučili a odebrali se směr naše domovy…a to s vědomím, že jsme prožili úžasné dny v partě skvělých lidí, navštívili obdivuhodná místa a to všechno v přírodě, kterou stvořil náš milující Bůh. Díky za to!

railtour5 railtour6

Klára Černá

Plánované akce

  • V příštích 14 dnech se nic nekoná
Zobrazit kalendář
Vedúci projektu Marek Majtán +421 948 322 663

Nájdete nás na Facebooku

Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.114 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál