INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
V přítomnosti Nejvyššího
Pro všechny
15.9.2015 10:19Jana Pletkova

V přítomnosti Nejvyššího

Je teplý letní večer, slunce přestává osvěcovat zemi, stíny pozvolna vylézají ze svých úkrytů a plazí se do ticha, krkonošská příroda se ukládá ke spánku. Ne tak bělající se ovečky. Po celodenní pastvě se rozhodují dát vědět světu kolem, že jsou tady také. A zatímco hlasitě bečí ze všech sil, za okny chaty sedí skupina mládežníků z celé republiky. Proč se na toto místo vydali, právě v tuto dobu? Odpověď na tuto otázku si právě jeden po druhém sdělují. Není to náhoda, že se tu společně octli. Spojuje je touha žít víc, plněji, setkat se se Stvořitelem toho všeho – Hospodinem. A jsou odhodláni ponořit se do poklidného dobrodružství příštího týdne, které je už očekává.

Takto začíná neobyčejný srpnový týden, Týden spirituality. Nacházíme se na malebném místě s názvem Rezek, ukrytém v srdci Krkonoš. Rozhodli jsme se nechat pokud možno všechny své starosti doma a tento vzácný čas věnovat pouze Bohu. Chceme se utišit, naslouchat. Chceme najít to, co se nám tak těžko hledá v uspěchaném všedním životě – najít Jeho, Hospodina. A do tohoto hledání se pouštíme s nadšením.

Při tomto hledání ovšem nejsme odkázáni pouze sami na sebe. Pomáhá nám šest hostů – šest zkušených kazatelů, kteří za námi postupně přijíždějí – Miroslav Kysílko, Petr Staš, Pavel Šimek, Petr Harastej, Jiří Veselý a Radomír Jonczy. Sdílejí se s námi o svém životě, o tom, jak oni hledají Boha a jak Ho nalézají. Život ale není pouze růžový, a tak nám vyprávějí i o tom, že pro ně často Bůh zůstává ukrytým a vzdáleným. Malují nám postupně velký obraz chození s Bohem, každý z nich svoji část, které se přece jen tolik doplňují, a nám ukazují, jak vypadá život v realitě.

To hlavní dobrodružství ale přichází až poté – ten vzácný čas aplikovat všechno to, co jsme slyšeli. Vydáváme se do okolní přírody, každý sám se svou Biblí a zápisníkem. Máme před sebou několik hodin o samotě uprostřed zeleného chrámu, jenom my a náš Stvořitel. Čteme Bibli, přemýšlíme; mlčíme, nasloucháme, rozmlouváme. Jen my a On. Čas na proměnu, čas na odevzdání se.

Kromě Boží přítomnosti si také užíváme přítomnosti sebe navzájem. Sportujeme, zpíváme, povídáme si, vyrážíme na výlety do okolí a společně obdivujeme tu krásu života, kterou máme k dispozici. Podobně jako Mojžíš vystupoval během svého života na horu, aby se setkal s Hospodinem, vystupujeme i my společně do výše 1420 m a rozhlížíme se po krajině, která vypráví o Boží velikosti. A je skutečně na co se dívat a komu děkovat.

Je již chladnější letní večer, slunce přestává osvěcovat zemi, stíny pozvolna vylézají ze svých úkrytů a plazí se do ticha, krkonošská příroda se ukládá ke spánku. Skupina mládežníků právě společně slaví Večeři Páně. Zanedlouho se opět rozjedou do svých domovů. Nadchází ta nejdůležitější část – život, chození s Bohem.

Jana Hořínková

Plánované akce

  • V příštích 14 dnech se nic nekoná
Zobrazit kalendář
Vedúci projektu Marek Majtán +421 948 322 663

Nájdete nás na Facebooku

Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.1039 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál