INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Dobrý je Hospodin k těm, kdo v něho naději složí
Pro všechny
16.6.2015 14:33Lenka Hodrova

Dobrý je Hospodin k těm, kdo v něho naději složí

Všichni jsme slyšeli o Jobovi. Je to takové biblické drama. Job, úspěšný muž se velmi rychle dostane do zoufalé situace a prakticky přijde o všechno. Myslím, že každý jednou narazíme na naší cestě za Bohem na překážku. Řekneme si v jeden okamžik: "jak mohlo k tomu dojít?". Potom sami sebe viníme, cítíme se jako méněcenní a hledáme příčiny. Buď ji najdeme na sobě samém, na okolí, anebo ji přičleníme Bohu.

Job si teskní ve svých nesnázích a naříká, jak moc by si přál mít zase ten svůj život před pohromou, která se mu udála. Ptá se Boha, znova a znova, jak se to mohlo stát a proč?. Ptá se také svých přátel. Ti mu ale také příliš nepomohou. Až Bůh to nevydrží, zakročí a promlouvá z vichru, a jakoby tváří v tvář si přijde s Jobem promluvit (Job 38,1…). Vlastně na něj spustí smršť více jak 60 otázek a nechává Joba, aby mu dal svojí odpověď. Job celý vyplašený odpovídá pouhé: "Jsem příliš nicotný, co ti mám říkat?“ Neví, co jiného by na to mohl říct (Job 40,4-5).

Co všechno jsme schopni vlastním rozumem pochopit? V 21. století míváme tendence věřit, že se mílovými kroky přibližujeme skutečnému poznání vzniku života, vesmíru, myslíme si, že na většinu hádanek jsme už našli řešení.

A pak se něco přihodí a my jsme bezradní, protože pro své problémy nenacházíme adekvátní odpovědi.

Bůh je tak rozsáhlý, všemocný a všudypřítomný, že není možné ho naším chápáním celého obsáhnout. Naše životní cesta je také mnohdy těžce srozumitelná  a nevidíme za každý roh, ani nevidíme, co vše jsem svým jednáním za sebou zanechali.

Pokud si najdete čas přečíst Hospodinův proslov k Jobovi, tak uvidíte, jak se mu snaží vysvětlit, že pokud není schopen pochopit všechny zákonitosti přírody, jak by mohl pochopit ve všem Boha a jeho způsob jednání. Jobova lekce je o pokoře, kterou znovu před Bohem nalézá. My nemusíme poznat důvod všeho, a i přesto máme spoléhat na Boha celým svým životem.

 

Léto je před námi a jdeme si ho naplno užívat. Job uznává, že Boží cesty jsou nejlepší a s tímto vědomím zkusme prožít celé léto i my. Kdo ví, kam nás Bůh může zavést. A pokud z nějakých nepochopitelných důvodů nebudeme mít možnost si volné dny podle svého užívat, tak opět spoléhejme na Boha, že i naše situace má nějaký důvod. Potom se pokusme více naslouchat, než ptát.

 

Dobrý je Hospodin k těm, kdo v  Něho naději složí, k duši, jež se na jeho vůli dotazuje. Pláč 3,25

Richard Haleš

                                                                                                   

 

Plánované akce

  • V příštích 14 dnech se nic nekoná
Zobrazit kalendář
Vedúci projektu Marek Majtán +421 948 322 663

Nájdete nás na Facebooku

Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.1159 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál