INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

INRI ROAD Křesťanská studentská organizace

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Boží zaslíbení
Pro všechny
9.4.2015 11:54Lenka Hodrova

Boží zaslíbení

Jaké jsou důvody pro čtení Bible? Proč čtete Bibli právě Vy? Občas míváme problémy se čtením této knihy. Ani mně se někdy nechce. Proto Vám chci představit jeden z důvodů pro čtení Bible.

Je to již nějakou dobu, co jsem dočetl knihu Bůh před soudem od Gerharda Padderatze. Tento německý spisovatel a teolog popsal v knize rozhovor, který se odehrál během jeho nočního letu z Pittsburgu do Frankfurtu. Téměř 8 hodin vyprávěl své spolucestující o víře v Boha a odpovídal na její otázky. Žena, která na začátku nejevila žádný zájem o náboženství, nakonec konstatovala, že by se o Bohu ráda dozvěděla daleko více. Z celé knihy mě nejvíce zaujala předposlední kapitola „Zkušenosti s Bohem“ a právě s jejím obsahem Vás chci seznámit.

„Abychom mohli s Bohem udělat zkušenosti, je důležité číst Bibli:
Nebudeme ho jen lépe znát,ale naučíme se také jeho zaslíbení a přikázání.“

Autor zde říká, že jedním z důvodů pro čtení Bible je touha po zkušenostech s Bohem a splnění Božích zaslíbení.

„… nepropadl pochybnosti o Božím zaslíbení, ale posílen vírou vzdal čest Bohu
v pevné jistotě, že Bůh je mocen učinit, co zaslíbil.“
(Ř 4:20–21)

„… oč bychom ho žádali, dostáváme od něho,
protože zachováváme jeho přikázání a činíme, co se mu líbí.“
(1J 3:22)

Autor komentuje výše uvedené verše a říká, že když Boha prosíme o splnění zaslíbení, splníme jmenované podmínky, důvěřujeme mu a posloucháme ho, tak On dodrží svou přímluvu – splní to, co je v Bibli zaslíbené.

Existují dva druhy proseb a s oběma můžeme před Boha přicházet. Jednak jsou to prosby nepodložené zaslíbením. Ne na všechny naše prosby totiž existuje v Bibli zaslíbení.Bůh na ně odpoví stejným způsobem, jak to dělají dobří rodiče se svými dětmi – něco nám splní hned, něco později a něco nám nesplní nikdy, neboť Boha někdy prosíme i o věci, které pro nás dobré nejsou. K takovým prosbám bychom měli přidávat Ježíšovu modlitbu: „Pane, ne moje, ale Tvá vůle se staň.“

A za druhé jsou to prosby podložené konkrétním zaslíbením. Bůh již ukázal, jaká je jeho vůle a co pro nás chce vykonat. Spolehlivě můžeme prosit o splnění Božích zaslíbení a Ježíšovu větu přidávat nemusíme. Pozor však na splnění všech podmínek.

Tím se dostáváme k úvodní otázce tohoto zamyšlení: „Jaké jsou důvody pro čtení Bible?“ V Bibli nacházíme typ proseb, o kterých můžeme mít jistotu, že je nám Bůh po splnění podmínek splní. To jsou ta zmiňovaná zaslíbení. Jedním z důvodů pro čtení Bible, a vůbec neříkám, že ten hlavní, je tedy znalost Božích zaslíbení. Pokud je známe, tak víme, co si od Boha přát, víme, co nám Bůh nabízí, víme, co nám chce dát.

Možná si řekneme, že kvůli těm 20 zaslíbením nemusíme číst celou Bibli. Stačí si je vyhledat, přečíst a je to. Nemusíme ztrácet čas čtením všeho. Kolik si myslíte, že je v Bibli zaslíbení? Mnoho lidí se to pokoušelo spočítat, odpovědi se však různí. Někteří uvádějí 1.260, jiní přes 7.000. V Bibli lze tedy pravděpodobně najít několik tisíc zaslíbení. Takže žádných 20! A to už se vyplatí si přečíst celou Bibli.

Cílem tohoto zamyšlení bylo motivovat ke čtení Bible. Čtěme Bibli, nacházejme zaslíbení a zkusme, jestli to s nimi opravdu funguje.

AMEN

 

Honza Havelka

Plánované akce

  • V příštích 14 dnech se nic nekoná
Zobrazit kalendář
Vedúci projektu Marek Majtán +421 948 322 663

Nájdete nás na Facebooku

Církev adventistů sedmého dne ADRA Railtour Za obzorem Youth for Jesus Adventist-laymen's services and industries AW Rádio Církev adventistů sedmého dne Česká republika Přišel zemřel zvítězil HopeTV Adventist World BibleTV Mládež.net Církev adventistů sedmého dne Slovensko
Page generated in 0.1055 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál